ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Чому в протруйнику Вайбранс Інтеграл вміст тіаметоксаму більший, ніж у Селест Макс?

 Протруйник Вайбранс Інтеграл збалансований для ранніх посівів озимих зернових культур. А його фунгіцидна складова розрахована саме на досить потужний захист, який витримає навантаження навіть за умов теплої та вологої осені при посіві з кінця серпня до моменту поновлення весняної вегетації. Тобто, синергізму флудиоксонілу й седаксану достатньо для контролю хвороб протягом усього осінньо-зимового періоду. Відповідно, більший вміст тіаметоксаму дає змогу трішки збалансувати тривалість інсектицидно-фунгіцидного захисту.

Яка основна перевага діючої речовини седаксан порівняно з основними конкурентами й іншими продуктами компанії «Сингента»?

 Седаксан — діюча речовина, яка відноситься до нової хімічної групи карбоксиміди і має контактно-системні властивості. Тобто, 15–20 % речовини проникає в рослину, а інші 80 % захищають кореневу й прикореневу зони та знезаражують ґрунт. Ці властивості дають змогу впродовж усієї зими контролювати розвиток хвороб цього періоду, а саме снігової плісняви, тифульозу, а також прикореневих гнилей, зокрема ризоктоніозної, церкоспорельозної, гибелінозної. Отже, седаксан — це сучасна відповідь науковців на зміну кліматичних умов і, відповідно, появу нових хвороб.

Після яких попередників Ви рекомендуєте використовувати протруйник Вайбранс Інтеграл?

 Вайбранс Інтеграл можна використовувати після будь-яких попередників в усіх агрокліматичних зонах України. Максимально доцільно застосовувати його після зернових по зернових, після кукурудзи, а також після озимого ріпаку. Звертаю вашу увагу на те, що така небезпечна хвороба, як тифульоз, із цього року активно проявлялася на посівах озимого ріпаку. Тому, щоб здолати інфекційне навантаження після сприятливих для розвитку хвороб попередників, рекомендуємо використовувати Вайбранс Інтеграл.

Які норми використання продукту економічно обґрунтовані?

 Норми застосування протруйника Вайбранс Інтеграл залежать від терміну висіву, наявності продуктивної вологи у ґрунті та попередника. Тобто, орієнтуватися потрібно саме на ці чинники і саме в такій послідовності.
За ранніх термінів висіву після ріпаку й озимих зернових рекомендуємо 1,75–2,0 л/т, за середніх та пізніх термінів — 1,5–1,75 л/т.